top of page

Sağlıklı bir hayat
içten başlar

Amacımız, en yüksek teknolojiyi kullanarak üretimini yaptığımız iyi bakterileri, en fayda getirici şekilde insanlığın hizmetine sunmak.

Anne Kız Portresi

Probioco olarak biyoteknoloji alanındaki bilgi, araştırma, deney ve deneyimlerimiz doğrultusunda probiyotik bakterilerle ilişkimizi köklü bir şekilde olumlu yönde değiştirmek ve bedenimizdeki mikro-dünyanın bu gizli kahramanlarını en doğru şekilde anlayabilmek için çalışıyoruz.

Amacımız, en yüksek teknolojiyi kullanarak üretimini yaptığımız iyi bakterileri, en fayda getirici şekilde insanlığın hizmetine sunmak. Bu amaç doğrultusunda, AR-GE çalışmalarımızı yürüttüğümüz ve probiyotiklerin çeşitli sağlık durumlarına yönelik tedavilerde kullanımına yönelik araştırmalarımıza devam ettiğimiz Probioco Probiotic Biotechnologies Laboratuvarları’nda görev odaklı, biyoyararlılığı yüksek probiyotikler üretiyor ve patentli ProB-Tech teknolojisiyle de bu probiyotiklerden mümkün olan en yüksek faydayı sağlayacağı şekilde bir kullanım sunabilmek üzere çalışıyoruz.

Biyoyararlılık, insan vücuduna alınan maddelerin insan vücudu tarafından ne ölçüde kullanıldığının ve buna bağlı olarak da alınan ilacın/takviye edici gıdanın etkinliğinin bir ölçütüdür. Probiyotikler, yeterli miktarlarda tüketildiğinde çeşitli sağlık faydaları sağlayan ve hali hazırda insan mikrobiyotasında da bulunan canlı mikroorganizmalardır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile birlikte Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Derneği (FAO), 2001 yılında probiyotikleri "insanlar tarafından düzenli ve yeterli dozlarda kullanıldığında çeşitli sağlık faydası sağlayan canlı mikroorganizmalar" olarak tanımlamıştır.

Bununla birlikte, genel kanının aksine herkesin probiyotik ihtiyacını gideren evrensel tek bir çözüm yoktur. Farklı coğrafyalar, farklı yaşam koşulları, farklı beslenme biçimleri ve kendi yaşam örüntümüz içerisindeki diğer pek çok unsur birleşerek her birimizin probiyotik ihtiyacını parmak izimiz kadar bize özel ve benzersiz hale getirir. Bu nedenle yaşadığımız coğrafyadan gelen yerel bakteriler, aslen bizim için probiyotikten gelebilecek en iyi ve en yüksek faydayı almak açısından büyük önem taşır.

İleri probiyotik teknolojisi ProB-Tech ile geliştirdiğimiz görev odaklı probiyotik formülleri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Proiboco Probiotic Biotechnologies Laboratuvarları’nda kişiye özel probiyotiklerin üretildiği bir gelecek hayal ediyor ve araştırmalarımızı bu hedef doğrultusunda ilerletiyoruz.

58b8eb63a971caa865f40760cb02fad1.png

BİZ
KURUCUMUZ
BİYOYARARLILIK
GÖREV ODAKLILIK
NEDEN PROBİOCO

bottom of page